تورم در ناحیه یورو به طور نامطلوبی بالاست

لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا: تورم در ناحیه یورو به طور نامطلوبی بالاست. باید به شیوه‌ای مصمم و پایدار عمل کنیم.

این به معنی حرکت تدریجی در صورت عدم اطمینان در مورد چشم انداز است، اما با در اختیار داشتن گزینه‌ای برای اقدام قاطعانه ابزار جدید باید مؤثر و متناسب باشد و دارای پادمان های کافی برای حفظ انگیزه کشورهای عضو به سوی یک سیاست پولی صحیح باشد.

ما دوره انتقال را حفظ می‌کنیم تا در صورت نیاز امکان افزایش نرخ بهره را فراهم کنیم. در عین حال، فشار تورم در حال تشدید و گسترش از طریق اقتصاد داخلی است.

شوک‌های عرضه که به اقتصاد ضربه می زند ممکن است برای مدت طولانی‌تری ادامه داشته باشد. این آسیب‌پذیری‌ها اکنون به انتقال نابرابر عادی‌سازی سیاست‌های ما در سراسر حوزه‌های قضایی منجر می‌شود. ما همچنان منتظر نرخ های رشد مثبت هستیم. در صورت نیاز، میزان افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر بیشتر خواهد بود.

تغییرات سیاسی بانک مرکزی اروپا در حال حاضر بر اقتصاد موثر بوده است. تعهد به افزایش نرخ بهره به داده‌ها بستگی دارد. اگر چشم‌انداز تورم بهبود نیابد، اطلاعات کافی برای حرکت سریع‌تر خواهیم داشت.

فراتر از ماه سپتامبر، یک مسیر “تدریجی اما پایدار” برای افزایش بیشتر نرخ بهره مناسب خواهد بود. در پرداختن به موضوع واگرایی مالی، بانک مرکزی اروپا از انعطاف پذیری در سرمایه گذاری مجدد بازخریدهایی که طبق برنامه PEPP سررسید می‌شوند، استفاده خواهد کرد. همچنین تصمیم به تسریع در تکمیل طراحی ابزار جدید گرفته‌ایم.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط