ملکه ناپدید شده رمز ارز

روجا ایگناتوا : معروف به ملکهٔ رمزارز، دارای تبعیت بلغارستانی و آلمانی است که در ده سالگی با خانواده خود به جنوب آلمان مهاجرت کرده.

او بنیان‌گذار وان‌کوین است. ایگناتوا که به‌خاطر طرح پانزی وان‌کوین به کلاهبرداری محکوم شده، از اکتبر ۲۰۱۷ به‌صورت ناشناس زندگی می‌کند. او مدرک حقوق را از دانشگاه آکسفورد و مدرک کارشناسی ارشد در اقتصاد را از دانشگاه از راه دور هاگن دریافت کرد.

ایگناتوا در سال ۲۰۱۴ با افتتاح دفتری در میدان اسلاویکوف صوفیه کارش را آغاز کرد. او ادعا می‌کرد تعداد محدودی سکهٔ وان‌کوین وجود دارد که غیرقابل جعل و درست مانند شماره سریال اسکناس‌های کاغذی یکتا هستند. این در حالیست که وان‌کوین فاقد یک بلاک‌چین استاندارد بود. ایگناتوا ادعا می‌کرد رمزارز جدید داری یک بلاک‌چین خصوصی است (که با مفهوم شفافیت بلاک‌چین‌ها در تضاد است) و به‌نظر می‌رسد ارزش وان‌کوین توسط خودش تغییر داده می‌شد.برگزاری جلسه‌های گفتگوی آنلاین و زندهٔ انگیزشی (از جمله در استادیوم ومبلی لندن) از روش‌های بازاریابی ایگناتوا برای وان‌کوین بود. او در این جلسه‌ها با تأکید بر تحصیلاتش در دانشگاه آکسفورد و پیشینهٔ کارش در شرکت مکینزی، به مخاطبانش وعده می‌داد که در آینده وان‌کوین از بیت‌کوین محبوب‌تر خواهد شد و به این شکل در سراسر دنیا پیروانی شبیه به یک فرقه پیدا کرد. بین اوت ۲۰۱۴ تا مارس ۲۰۱۷ افراد بسیاری در کشورهای مختلف بیش از ۴ میلیارد یورو برای خرید وان‌کوین پرداخت کردند چیزی که مجلهٔ تایمز از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین کلاه‌برداری‌های تاریخ یاد کرده‌است.
دادگاهی در نیویورک مجازات۱۴ ماه حبس تعلیقی برای پروندهٔ قبلی
تا ۹۰ سال برای طرح پانزی وان‌کوین را در پرونده وی ثبت کرده است و در لیست 10 فراری FBI قرار دارد.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط