میانگین نرخ قرارداد 30 ساله وام مسکن ثابت ایالات متحده در هفته گذشته به 6.25 درصد افزایش یافت

میانگین نرخ قرارداد 30 ساله وام مسکن ثابت ایالات متحده در هفته گذشته به 6.25 درصد افزایش یافت که پنجمین پیشرفت متوالی و بالاترین رقم از اکتبر 2008 بود که نشان دهنده چالش فزاینده برای بازار مسکن است.

نرخ بازدهی خزانه داری به تلاش های فدرال رزرو با هدف مهار تورم پاسخ داده و تقریباً یک چهارم درصد افزایش یافته است که بیشترین میزان از اواسط ژوئن بوده است.

افزایش سریع نرخ وام مسکن در سال جاری، بازار مسکن ایالات متحده را خنک می کند و منجر به کاهش فروش و فشار بر قیمت مسکن می شود.

سایر معیارهای نرخ وام مسکن نیز ارقام بالای 6% را نشان می دهد.

داده‌های فردی مک در هفته گذشته نشان داد که میانگین وام 30 ساله برای اولین بار از سال 2008 از آستانه 6 درصد عبور کرده است.

جاشوا شاپیرو، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در Maria Fiorini Ramirez : در حالی که تغییرات هفته به هفته در این داده ها می تواند تحت تأثیر مشکلات تعدیل فصلی قرار گیرد، با این وجود واضح است که روند نزولی برای برنامه های خرید خانه ادامه دارد.

نظرسنجی MBA که از سال 1990 به صورت هفتگی انجام می شود، از پاسخ های بانکداران وام مسکن، بانک های تجاری استفاده می کند. این داده ها بیش از 75 درصد از تمام درخواست های وام مسکن مسکونی خرده فروشی در ایالات متحده را پوشش می دهد.

آخرین مطالب

مطالب مرتبط